TUNGT: Elmia Lastbil i Jönköping blir den nordiske premieren for den nye modellen av Iveco S-Way.

Iveco lanserer nytt modellprogram

Iveco skal ha nordisk lansering av sitt nye modellprogram på Nordens største lastebilmesse, Elmia Lastbil.

Merk at denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Messen i Jönköping i Sverige arrangeres 21.-24. august, og her vill altså Iveco for første gang i Norden presentere sitt nye modellprogram MY24, innen alle segmenter: Fra varebiler til tunge lastebiler.

– Det er første gang vi oppdaterer hele vårt program samtidig, noe som signaliserer Ivecos sterke fokus på fremtiden og vårt engasjement for å levere innovasjon og kvalitet til våre kunder, sier Anders Nilsson, salgsdirektør hos Iveco Sweden.

Nye sikkerhetskrav

7. juli ble EUs oppdaterte lovkrav i den generelle sikkerhetsforordningen (GSR) satt i kraft.

KLARE: Iveco stiller sterkt mannskap på standen, lover Victor Alvarsson, Customer Service Manager (t.v.) og Anders Nilsson, salgsdirektør (t.h.).

– Iveco har alltid hatt stort fokus på sikkerhet, og de nye funksjonene vil bidra til å unngå ulykker. Vi vet at sikkerhet er et viktig punkt for våre kunder. Derfor er vi glade for å kunne lansere en omfattende sikkerhetspakke for alle modeller i vårt utvalg, som gjør at vi møter alle nye krav. Dette vil vi fortelle mer om under Elmia Lastbil, forklarer Victor Alvarsson, Customer Service Manager hos Iveco og fortsetter:

– Det nye modellprogrammet har også satt fokus på digital utvikling og innovasjon. Blant annet er alle modeller nå standardutstyrt med vår connectivity box, hvis teknologi gjør det mulig for kunden å hele tiden være tilkoblet og dermed overvåke kjøretøyets ytelse og vedlikeholdsbehov. Dette fører til at man kan effektivisere driften og minimere nedetid, noe som selvfølgelig er svært viktig i transportbransjen.

ENESTE: Iveco melder at eDaily med totalvekt på opp til 7,2 tonn er unik i bransjen.

Unik elektrisk

Iveco kommer til å vise en 7,2 tonn Iveco eDailysom selskapet omtaler som en elektrifisert varebil som skiller smeg fra andres modeller i sitt segment.

– Dette kjøretøyet er helt unikt på markedet, og på Elmia vil vi vise den oppbygd med skap og lift, forteller Nilsson og fortsetter:

– Elmia Lastbil er en svært god mulighet for oss til å kunne treffe gamle og nye kunder. Det er veldig viktig for oss å opprettholde en god dialog med vårt nettverk, og derfor er det ekstra gøy at vi nå får muligheten til å presentere våre nyheter.

Powered by Labrador CMS