Tidligere vinnere av Moderne Transport-prisen

Vinnere av Moderne Transport-prisen siden 1969:

Publisert Sist oppdatert

1969 Gunnar Goksøyr, Saugbrugsforeningen AS, ­Halden

1970 Arne Grøttås, Raufoss Fabrikker AS, Raufoss

1971 Trygve Tomter, Follum Fabrikker AS, Hønefoss

1972 Boss Tischbein, Christiania Portland Cementfabr., ­Slemmestad

1973 Ingvald Blegen, Christiania Spigerverk AS, Oslo

1974 Knut Raaum, Scan-Austral, Oslo

1975 Yngvar Mølmen, Gausdal Bilselskap AS, Gausdal

1976 Knut Haganæs, Haganæs & Partners, Oslo

1977 Erik Heirung, DFDS, ­København

1978 Kai Sødal og Harald ­Lunøe, KST, ­Kristiansand, Sverre Liverød, Fred. ­Olsen & Co., Oslo

1979 Einar Gleditsch, Jotun AS, Sandefjord

1980 Rolf B. Rasmussen, H. ­Astrup & Co., Oslo

1981 Tore Iversen, Toro ­Næringsmiddelfabrikk, ­Bergen, ­Markus Markussen, Industrikonsult, Oslo

1982 John Aasland, Aspelin-Stormbull AS, Trondheim, Olav Wiste, Tran­sportbrukernes ­Fellesorgan, Oslo

1983 John Anker Skjolden, AS Fjeldhammer Brug, ­Fjeldhammer

1984 Odd Grønlie, Norsk Hydro AS, Porsgrunn

1985 Kjell Wibstad, SSFR, Transp.avd., Oslo

1986 Øystein Stie, Sties ­Termo-Transport AS, Oslo

1987 Egil Budde, SAS, Oslo 1988 Robert F. Norden, NSB, Oslo

1989 Kristian Stokke, Tollpost-Globe AS, Oslo

1990 Kai Bogen, Micro Design, Trondheim

1991 Arne Bruusgaard, Cargoscan AS, Oslo

1992 Egil Killi,Transportbrukernes ­Fellesorganisasjon, Oslo

1993 Per Mauritz Hanssen, Oslo Havnevesen, Oslo

1994 Per Waagan, Waagan Transport AS, ­Ålesund

1995 Øivind Arnøy, Hansa Bryggeri AS, Bergen

1996 Gunnar Eigeland, Norges Lastebileier-Forbund, Oslo

1997 Bjørn Kanstad og Jørgen Skaug, Artic Rail ­Express, Narvik

1998 Harald Engh, Uniteam ASA

1999 Håkon Kristiansen, Elkjøp

2000 Bjørn Foss, Høgskolen i Molde (DH)

2001 Håvard Vartdal, Vartdal Plastindustri AS

2002 Thor Bergby, Linjegods

2003 Torbjørn Seielstad, Gausdal Landhandleri

2004 Jan Are Tevik, Icopal

2005 Eirill Bø, og Marianne ­Jahre, ­Handelshøyskolen BI

2006 Rolf Aarland, Trondheim havn

2007 Stein Erik Grønland, Handelshøyskolen BI, SITMA AS

2008 Erling Sæther, DB Schenker, Norge

2009 Einar Olsen, Drammen havn

2010 Pål Asbjørn Vindegg, Komplett

2011 Ole Andreas Hagen, Tollpost Globe / PostNord Logistik.

2012 Knut Sollund, ColliCare

2013 Felix H. Tschudi, Styreleder Tschudi Shipping Company

2014 Jo Eirik Frøise, Fagsjef for samferdsel i Norsk Industri og prosjektleder for «Transport og Logistikk».

2015 Dag Mejdell, konsernsjef Posten Norge.

2016 Torbjørn Johannson, ASKO

2017 Hans Kristian Haram, Shortsea Shipping

2018 Bjørn Tore Orvik, Yara

2019 Carl-Erik Arnesen, Hav Line

2020 Inger Beate Hovi, Transportøkonomisk Instututt